Ez a kütyü leleplezi a kamu cuccokat!
2017. szeptember 20. írta: lauren_blogger

Ez a kütyü leleplezi a kamu cuccokat!

A biztonságnak persze ára van

Egy New York-i székhelyű startup találmánya képes arra, hogy egy luxustermékhez érintve pár perc alatt kielemezze, valódi-e vagy hamisítvány. Az eszköz mesterséges intelligencia segítségével, egy hatalmas adatbázisból dolgozik.

entrupy_lauren_blog_2.jpg

fotó: entrupy.com ©

Az Entrupy nevű kütyü egy tenyérben elférő scanner, ami bizonyos jegyeket felismerő algoritmusokkal dolgozik. A 8 fős feltaláló csapat négy szabadalmat tudhat a háta mögött, valamint több ezernyi munka-, és kutatásra fordított órát.

Az algoritmus több száz anyagot, mintát, stílusjegyet ismer fel, többek közt a  vásznat, bőrt fémet, fát. A scanner mikroszkopikus fotókat készít az egyes részterületekről, amiket egy adatbázison futtat keresztül, az egyezőségeket és különbségeket keresve. Jelenleg 96,4%-os pontossággal ismeri fel a hamis és igazi termékeket. Balenciaga, Burberry, Céline, Fendi, Dior, Goyard, Hermés és több más nagy márka táskáival „kompatibilis” az Entrupy.

entrupy_lauren_blog_1.jpg

fotó: entrupy.com ©

Egy belépési vagy regisztrációs díj megfizetését követően az applikációt telepíthetjük a mobilunkra, ezután havi vagy éves díjért használhatjuk a szolgáltatást. Felmerülhet a kérdés, ki fog egy kisebb defibrillátorral emlékeztető kütyüvel besétálni például az Andrássy úti Burberry-be vagy Gucciba? Nos, aki hajlandó kifizetni egy kiebb vagyon egy dizájner táskára, annak érdemes beruházni. Az Entrupy főként azoknak adhatmég  segítséget, akik másodkézből vásárolnak ilyen nagy értékű divatcikkeket. Ne botránkozzon meg senki, ez nem új keletű dolog: pár éve a Gucci elindította szigorúan ellenőrzött „pre-owned” webshopját, ahol az egyes kollekciókat megrögzötten gyűjtő vásárlók utólag beszerezhették a kollekcióból kimaradt egy-egy darabot. A webshop azóta megszűnt, de az ötlet műs fórumokon működik.

entrupy_lauren_blog_3.jpg

fotó: angel.co ©

A szolgáltatás havi 99 dollártól indul, ezért cserébe maximum havi 5 hitelesítést kérhetünk, ezek a certifikációk egyenként 20 dollárba kerülnek. Ha valaki shopaholic vagy üzletszerűen ad-vesz ilyen luxuscikkeket, azoknak 400, valamint 1000 dolláros (természetesen ez havonta) csomagot is kínál a cég, ahol már csak 13 illetve 10 dollár egy-egy hitelesítés.

entrupy_lauren_blog_4.jpg

fotó: angel.co ©

Az Entrupy egyszerűen működik: az eszközt rátesszük, hozzáérintjük a termékhez, majd az alkalmazást megnyitva követjük az app instrukcióit. A scanner mozgatása közben a mesterséges intelligencia algoritmusokkal detektálja az egyes részeket, az adatbázis több millió fotójával összehasonlítva a vizsgált darabot. Több, mint 30.000 táskáról van részletes fotó az adatbázisban, amikkel az egyezőségi százalék alapján a szoftver valószínűsíti, hogy a vizsgált táska eredeti-e vagy hamis.

 Látogasd meg Te is Facebook-oldalunkat!

fotók: entrupy.com ; angel.co

A bejegyzés trackback címe:

https://lauren.blog.hu/api/trackback/id/tr712880842

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása