Az óra-világ legragosabb eseménye, ahol a gyártók bemutatják újításaikat, friss modelljeiket. A teljesség igénye nélkül, de igyekszünk a legérdekesebb svájci csodákat bemutatni Nektek! Cikkünk folyamatosan frissül!
A Rolex idei újdonságai
Kezdjük egyből egyik kedvencünkkel. A koronás gyártó csak egy új modellel rukkolt elő, többnyire frissítéseket adott közre. Az új Sea-Dwellert sokan várták, egy ideje pletykáztak is róla - az eddigi nagy testvért, a Deepsea-t idéző, 43mm-es, masszív tokkal és egy nagyító lencsével érkezik.
A Subamriner nagyobb vízállóságot nyújtó változatának is nevezhetjük, de most egy ikonikus előd, a 1665 ref.számú "red" verzió megújításaként lépett elő. Ennél a ritka változatnál pirossal szerepelt a Sea-Dweller felirat. A tok növekedése mellett kerámia lünetta is dukál a hatalmas, 50-ik évfordulót ünneplő SD-hez.
A Daytona egy új verziója arany-fekete kombinációban, a Rolex saját fejlesztésű Oysterflex kaucsukszíjával érkezik. Három változat lesz kapható, sárga-, fehér-, és persze rózsaarany. A Rolex 2 éve rukkolt elő saját kaucsukszíjas modellel, a vörösarany Yacht-Master sokak kedvence lett.
A Yacht-Master II kapott egy új mutatót, arculata nem változott az elmúlt évekhez képest, a korábbi egyenes megoldás helyett az Oyster kollekciónál megszokott két mutatót kapta. 12-nél (ami ezen az órán az 5-ösnél van) a korábbi négyzet alakú indexet a számlapon háromszög alakúra cserélték. A kapható acél-, rózsaarany-acél-, rózsarany-, és platina verziók megmaradtak.
A Sky-Dweller kijött egy új verzióval: acél és sárga arany kombinációjában. Az óra szíve továbbra is a saját gyártású 9001-es kaliber. Az óra egyik különlegessége, hogy a lünetta (command bezel) forgatásával megadható, mit szeretnénk a korona csavarásával beállítani: idő, dátum, másodlagos idő.
A Rolex egyik leghíresebb és legözkedveltebb modellje a Datejust, ami a 41mm-es verzióban igen kelendő. Ez kapott egy érdekes újítást, de semmi forradalmi: az acélverzió lünettája fehérarany. Ez a Rolesor, az acél és fehérarany kombinációja. A Rolex 3235-ös kalibere hajtja meg ezt az óracsodát, akár 70 óra járástartalékkal.
Hasonlóan kedvelt a Lady Datejust, a maga 28mm-es "apróságával". Az őj verzió hasonlóan a 41mm-es férfi változathoz, immár rendelhető acélverzióban, opiconálisan fehérarany lünettával.
Amit még sokan hiányoltak: a Rolex holdfáziskijelzésű órája. Ez valóban leginkább a klasszikus, Cellini kollekcióhoz illik, így kapta ezt a komplikációt a Cellini Moonphase. A 6-s helyén kis holdfáziskijelzőn egy apró meteorit darabkából készítették el a Hold miniatürizált mását.
Ezt a 38mm-es 18 karátos rózsaarany tok bal oldalán tudjuk szabályozni egy kis toll segítségével. A Hold különféle állásait az üres körhöz viszonyított helyzete alapján tudjuk leolvasni - pl. ha a 12-esnél, felül van a kis Hold, alul a kis kör, az a telihold állapota
Az Omega is ünnepel
Egy klasszikus modellt idéz az új Omega Speedmaster Co-Axial Master Chronometer. Ez egy 1968-as modell újragondolt verziója, egyben a Speedmaster kollekció 60 éves évfordulója is van idén (a sorozat 1957-ben indult). A 44mm-es tokon az Omegától mostanában megszokott kerámia lünetta díszeleg.
Az óra lelke a 9900 (az aranynál az 9901-es) kaliberű szerkezet, a gyártó legkedveltebb kronográfja. 4 év garanciát vállal a svájci gyártó az antimagnetikus elemekből felépített, METAS-tanúsítvánnyal bíró szerkezetre. A modellből 10-féle verzió lesz kapható, de alapvetően az acéltokos változat 7800 svájci frank lesz, míg az arany verzióért már 22.750 frankot kell leszurkolni.
Breitling is modellfrissít
Szintén modellfrissítés, bővítés, de ez jót tesz a márkának. A Breitling elég modern vonalvezetésű óráit, most egy vintage-hangulatú modell színezi. A Breitling Superocean Heritage II egy nagyon apró ráncfelvarrás mellett szerintünk összességében kapott egy 60-as évek búváróráit jobban idéző arculatot is.
A Superocean egy hetvenéves évfordulót ünneplő modell, az új változat érdekessége, hogy a Breitling B20-as kalibere eredetileg a Tudortól származik, ez az MT5612. Mindezt "cserébe" a Tudor Black Bay-ben ketyegő B01-es Breitling szerkezetért. A Superocean Heritage továbbra is kapható lesz többféle színben, és 42mm és 46mm-es verzióban, hárompálcás (mutató) és dátumos-, valamint kronográf verzióban.
(Gyönyörű az új kerámia lünetta, szebb mint az eddigi acél).
Minimális módosításokról beszélhetünk, de az összhatás valóban egy szebb, szemet gyönyörködtetőbb modell. Az acé lünettát a most divatos kerámia váltja fel, a perc és másodperc mutatók alakja változott. A kronográf változatnál ugyanez az "optikai tuning" történt, a szerkezet ott a már bevált B13-as kaliber, melynek alapja a Valjoux 7750-es. A modell ára a verziótól függően 4075/4375 dollár (kaucsukszíjas 42mm-es modell / 46mm-es ), 4500 (bőrszíjjal) vagy 4700 dollár lehet (acélszíjjal). A kronográfok árai 5400 dollártól 6000 dollár között változnak.
Citizen - masszív búváróra
A neves japán gyártó megbízható, hosszú élettartamú óráiról híres, a Seiko mellett. Az új Promaster Eco-Drive Professional Diver 1000M egy masszív, férfias búváróra. A tok 52.5mm széles és 21,4mm vastag. Az Eco-Drive szerkezet különlegessége, hogy fényenergia működteti, ráadásul nem csupán természetese, hanem mesteséges fény is. A Citizen új órája az első, mely 1000 méter mélyre "merészkedik" ezzel a működéssel - a belső egy hihetetlen hosszú "töltöttségi képességet" feltételez. A modell idán nyártól elérhető majd, 2300 dollárért lesz kapható.
Az óra kőkemény igénybevétel tűrésére lett kifejlesztve, a mélység nyomását a 10-esnél, az óra tok oldalán található szelep segítségével tudja kibírni, amely merüléskor fokozatosan kiegyenlíti a nyomás különbséget. Egy másik érdekesség az óra keretének szélén csúsztatható "twist lock", ami a búvárlünetta elforgatását zárja vagy éppen oldja fel. A másik a luminesztkáló mutatk, melyek több, mint kétszer olyan erősek mint a hagyományos lumineszkáló mutatók, akár 5 órán át fény bocsájtanak ki a legnagyobb sötétben is - így a tenger mélyén.
Az Hublot bámulatos, de brutálisan drága limitációkkal jön
A Ferrari 70 éves fennállását ünnepli az Hublot egy igen különlege sés persze méregdrága órával. A két cég közti együttműködés immár 5 éves mőltra tekint vissza. Az Hublot Techframe Ferrari Tourbillon Chronograph egy formatervezési és technológiai bravúr, mely három változatban lesz kapható: King Gold, Titanium és Peek Carbon - egyenként 70 darabos limitációban.
A modellt a sajátgyártású HUB6311-es szekezet mozgatja, a hagymányos kronográf funkciókat - indítás, megállítás, újraindítás - pedig egyetlen gombbal lehet majd kezelni, ami igen sportosra sikerült. A ruténium bevonatú antracit szerkezet szerkezet 5 napos járástartalékot garantál. A tok a maga 45mm-es szélességéhez képest a 14.8mm-es tokvastagság vékonynak mondható. Az óra valóban csodás, de a Ferrari 70 éve előtti tisztelgésnek meg van az ára: a titánium verzió 127.000, a Peek Carbon 137.000, az arany változat pedig 158.000 dollárba fog kerülni.
Nektek melyik tetszik?
Csatlakozz Te is Facebook-közösségünkhöz!